Szukaj na tym blogu

Translate

czwartek, 16 stycznia 2014

FEELINGS: Co zrobić, żeby tak mi się chciało, jak mi się nie chceNie chce mi się to tak często używany zwrot przez każdego z nas. Jest też wiele jego zamienników jak: Zrobię to jutro, potem, zaraz, nic się nie stanie jak przełożę to na inny termin, itd.
Tak bardzo ciężko i mozolnie zabieramy się do zrobienia nawet czasami prostych i często krótkich czynności. Taki codzienny przykład: rozbieramy się do spania i ciuchy zamiast złożyć do szafy rzucamy na krzesło, a tak nie wiele trzeba chęci, ale też i czasu, aby złożyć kilka ubrań do szafy.

Właśnie dlatego przychodzę Wam tutaj z pomocą. Od dziś takie problemy nie będą dotyczyły już Ciebie i Ciebie też!

Przedstawiam 5 złotych zasad, dzięki którym już zawsze będzie Ci się CHCIAŁO:

1. Znajdź swoje motto. Za każdym razem gdy będziesz je czytać będzie dodawało Ci siły do działania. Napisz je na kartce i powieś gdzieś w widocznym miejscu, tak abyś mógł spoglądać na nie dość często.

2. Zacznij wyznawać zasadę: Co mi zajmuję mniej niż minutę robię od razu. Przecież minuta to zaledwie 60 sekund, a tak wiele czynności, które zajmują właśnie zaledwie kilkanaście sekund odkładamy na potem i potem, przez co w efekcie końcowym mamy jeszcze więcej do zrobienia. Czyli wniosek z tego taki, że samy sobie dokładamy niepotrzebnej roboty.

3. Zacznij uprawiać sport! Jakikolwiek, ale do cholery rób coś i nie siedź cały dzień nie ruszając tyłka z domu. To złe zarówno dla Twojego samopoczucia jak i Twojego zdrowia. Obojętnie czy jesteś szczupła czy też nie, czy chcesz mieć umięśnioną sylwetkę czy schudnąć rób coś dla swojego ciała. To naprawdę pomaga w życiu!

4. Odżywiaj się zdrowo. Kolejna bardzo ważna sprawa. Dzienna porcja zapotrzebowania Twojego organizmu na witaminy i minerały jest ściśle określona i chociaż mniej więcej staraj się tą dawkę dostarczać swojemu organizmowi. Odmawiaj sobie słodyczy, fast foodów, alkoholu. Zastąp to owocami, warzywami czy jogurtem naturalnym. Zdrowe odżywianie jest niezmiernie ważne i dodaje dużo siły do wszystkiego!5. Rób plan dnia. Zrób sobie organizer, bądź poczekaj na mój projekt i po prostu go wydrukuj i z niego korzystaj. Taka kartka papieru i taki długopis mogą naprawdę sprawić, że przestaniesz marnować czas na bzdury, przez zapisywanie sobie rzeczy, które danego dnia musisz bądź chciałbyś wykonać. Skupiasz się wtedy na tym co masz zapisane i  będziesz chcieć zrobić wszystko, albo chociaż najwięcej ile dasz radę ze swojej 'listy zadań'. Zobaczysz też ile da się zrobić jednego dnia i jak dużo czasu potrafisz tracić nie planując wcześniej czasu. Organizacja jest potrzebna i wyzwala w Tobie energię sprawczą do działania, a co w efekcie końcowym daje skutek, że Ci się chce!

Trzymam za Was kciuki! Wierzę, że dacie radę. Piszcie jakie są Wasze metody na dobre chęci, może i ja się czegoś nauczę od Was, tak jak i Wy ode mnie (mam nadzieję).4 komentarze:

 1. Coś jest w tych zasadach, warto je mieć i z nich korzystać;)

  buziaki
  xo xo xo xo xo

  OdpowiedzUsuń
 2. ja zawsze kalendarz mam przy sobie i muszę wszystko planować :)

  OdpowiedzUsuń
 3. plan dnia i ćwiczenia faktycznie pwowodują, że ma się więcej sił i chęci. U mnie najtrudniej jest ze zdrowym odżywianiem, a raczej regularnym jedzeniem ;'d

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam takie zasady jak ty , na scianie przykleilam ta kartkehttp://nothingofrelevance.files.wordpress.com/2011/07/this_is_your_life1.png i czytam pare razy w ciagu dnia :) Planuje na kartce caly tydzien :) To bardzo pomocne !. Fajny post :)

  http://lifeinewa.blogspot.de/

  OdpowiedzUsuń