Szukaj na tym blogu

Translate

czwartek, 24 lipca 2014

OTHER: Underground Main Square in Cracow / Kraków #3


Miejscem, które mnie zachwyciło i o którym chciałabym opowiedzieć są Podziemia Rynku Głównego, rzecz jasna w samym Krakowie.
Miejsce te zostało odkryte przez archeologów dopiero w 2005 roku, a pracy było tak dużo, że mimo tylu rąk do pracy,wszystko trwało aż 5 lat. Odwiedzając to miejsce czujemy się jakbyśmy odbywali podróż w przeszłość. Przyczyniają się do tego takie czynniki jak rezerwat z nienaruszonymi reliktami konstrukcji i obiektów czy skrawki starych kamiennych dróg. Wszystko wzbogacone jest o nowoczesne technologie, m.in. mini kino przedstawiające całą dynastię królów Polski wraz z latami ich panowania, czy pomieszczenia z telewizorami gdzie dowiemy się dużo dużo o historii miasta i nie tylko.
Bardzo fajnym miejscem i godnym polecenia jest też stara waga! Stajemy na wielkiej drewnianej szali, następnie technologia przelicza ile ważylibyśmy w czasach średniowiecza w rozpisaniu na poszczególne jednostki, a następnie wg tych jednostek może przeliczyć ile ważymy obecnie. UWAGA: Waga nie kłamie! Nie polecam więc osobom sfrustrowanym!

A i jeszcze jedno. Przychodząc z dziećmi, które nie przepadają za zwiedzaniem możecie zostawić je w pomieszczeniu rozrywki, gdzie czekają na nie ciekawe gry i zabawy, zarówno w starym jak i nowym wydaniu!
P.S Zdjęcia pochodzą z internetu i dlatego tak ich mało. Mój aparat odmówił mi posłuszeństwa po pierwszym dniu,a ładowarka została w domu.. Ale mam nadzieję, że zadowoli chociaż Was moja autorska recenzja.

1 komentarz: